۴.۶/۵ - (۵ امتیاز)

نگهداری سپتیک تانک

نگهداری سیستم سپتیک اغلب به عهده ساکن یا صاحب ملک است. برخی از اشتباهات و غفلت ها شامل موارد زیر است: استفاده بیش از حد روغن های پخت و پز و چربی می تواند باعث مسدود شدن فاضلاب ورودی شود.خالی کردن روغنها و گریسها اغلب مشکل ساز است و با تخلیه دوره ای می تواند باعث بو نامطبوع شود. برای جلوگیری از انباشت چربی در رستوران ها و هتل ها می توان از چربی گیر فایبرگلاس  استفاده نمود.

ریختن مواد زائد غیر قابل تجزیه بیولوژیکی در توالت مانند ته سیگار ، دستمال پنبه ای / یا محصولات بهداشتی و … می تواند باعث بسته شدن و پر شدن سریع مخزن سپتیک شود ، بنابراین نباید این مواد را به این روش دفع کرد. همین امر باعث مشکلات در سپتیک تانک می شود. استفاده از توالت برای دفع مواد زائد غذا می تواند باعث پر شدن سریع سیستم به مواد جامد و ایجاد خرابی شود.

نگهداری از سپتیک تانک

نگهداری از سپتیک تانک

برخی مواد شیمیایی ممکن است به اجزای سپتیک تانک آسیب برساند یا باکتری های مورد نیاز در سپتیک تانک پلی اتیلن را برای عملکرد صحیح سیستم از بین ببرد ، مانند سموم دفع آفات ، علف کش ها ، موادی با غلظت زیاد سفید کننده یا سود سوزآور ، یا سایر مواد غیر آلی مانند رنگ یا حلال. استفاده از نرم کننده های آب – تخلیه آب نمک از نرم کننده های آب ممکن است به باکتری های مسئول تجزیه فاضلاب آسیب برساند. با این حال ، معمولاً آب نمک با فاضلاب دیگر به اندازه کافی رقیق می شود و بر سیستم سپتیک تأثیر منفی نمی گذارد.

عوامل دیگر ریشه های درختان و درختچه هایی که در بالای مخزن یا محل تخلیه بیرون زده اند ممکن است آنها را مسدود و یا پاره کنند. درختانی که مستقیماً در مجاورت یک سپتیک تانک بتنی قرار دارند ، با افزایش سن سیستم و شروع بکارگیری ترک و نشتی کوچک ، امکان نفوذ به مخزن را دارند. ریشه درختان به دلیل متصل شدن به لوله ها و انسداد لوله های تخلیه ، می توانند مشکلات جدی در جریان ایجاد کنند و درختان به دلیل تهیه آماده مواد مغزی از سیستم سپتیک ، تمایل به گسترش شدید دارند.

‌ سپتیک تانک ( ایستگاه پمپاژ )مجتمع تجاری داوودی

زمین های بازی و ساختمان های ذخیره سازی ممکن است به مخزن و زمین زهکشی آسیب برساند. علاوه بر این ، پوشاندن میدان زهکشی با یک سطح غیر قابل نفوذ ، مانند بزرگراه یا پارکینگ ، به طور جدی بر کارایی آن تأثیر می گذارد و احتمالاً به مخزن و سیستم جذب آسیب می رساند. ورود آب زیاد به سیستم ممکن است آن را بیش از حد فشار آورده و از کار بیفتد. بارندگی بسیار زیاد ، ذوب سریع برف و طغیان رودخانه ها یا دریا می تواند از عملکرد یک محل تخلیه جلوگیری کند و می تواند جریان را به عقب برگرداند و عملکرد طبیعی مخزن را مختل کند.

جداول آب زیاد زمستانی همچنین می تواند منجر به برگشت آب زیرزمینی به سپتیک تانک شود. با گذشت زمان ، بیوفیلم ها روی لوله های محل تخلیه ایجاد می شوند که می تواند منجر به انسداد شود. از چنین خرابی می توان به عنوان “خرابی بیومات” نام برد.