۴.۷/۵ - (۲۹ امتیاز)

صفحات لاملا

تصفیه کننده لاملا یا صفحه شیب دار ته نشین کن (IPS) نوعی ته نشین کننده است که برای جدا کردن ذرات از مایعات بکار می‌رود. معمولاً از این وسیله در پیش تصفیه در محل مخازن کلاریفایر استفاده می‌شود. آن‌ها در تصفیه آب صنعتی بکار می‌روند. برخلاف تصفیه کننده‌های معمولی دارای چندین صفحه شیب دار هستند. این صفحات شیب دار فضای بزرگ و مؤثر ته نشین سازی را با جای گیری خیلی کم فراهم می‌آورند.
یکی از اجزای بسیار کاربردی جهت افزایش راندمان واحدهای ته نشینی در تصفیه خانه های آب و فاضلاب، صفحات لاملا می باشد.  لاملاها عمدتا در دو نوع پلیمری و فلزی ساخته می شوند. اما به دلیل خوردگی در فلز و همچنین عمر پایین پلیمرها، شرکت زلال آب پارتاک اقدام به تولید لاملای کامپوزیتی نموده است که ضمن داشتن طول عمر بالاتر، راندمان بسیار بالایی نیز دارا می باشد.

صفحات لاملا - لاملا زلال ساز
صفحات لاملا

کاربردهای لاملا چیست ؟

کلاریفایر (تیکنر) مخازن ته نشین کننده‌ای هستند که برای دفع مستمر ذرات جامد از آب ساخته شده‌اند. معمولاً این مخازن برای از بین بردن ذرات جامد یا مواد شناور از مایع بکار می‌روند تا پاک سازی و یا چگال افزایی را انجام دهند. کولوئیدها در ته نشین کردن ذرات همراه صفحات لاملا در این مخازن استفاده می‌ شوند و تا حد زیادی ظرفیت تصفیه کننده را بالا برده و جریان بسیار بیشتری را در همان فضای شبیه به تصفیه معمولی ممکن می‌سازند.

طراحی کولوئید به گونه‌ای است که حداکثر کارایی در زمینه سرعت جریان رو به بالا محقق شود. مزیت اصلی تصفیه کننده‌های لاملا نسبت به سایر سیستم‌های تصفیه کننده، فراهم کردن فضای ته نشین بزرگ و موثر ،و البته شرایط عملکرد تصفیه را به روش‌های مختلف ارتقا می‌بخشد. اطلاعات بیشتر درباره نحوه استفاده از این واحد تصفیه کننده در دستگاه‌های مختلف و ویژگی‌ها و مزایای اصلی‌اش در صفحات مربوط به سیستم‌های تصفیه کننده ارائه شده است.

به منظور افزایش بار سطحی و به طبع آن افزایش ظرفیت و راندمان مخازن ته نشینی از صفحات لاملا ( لاملا زلال ساز) استفاده می شود.

صفحات لاملا

صفحات لاملا چگونه کار می کنند ؟

جریان آب پس از ورود به لاملا راکد می‌ماند. ذرات معلق شروع به ته نشین شدن بر روی صفحات کرده و به سمت شیبدار مخزن هدایت می شوند و جریان آب تصفیه شده از بالای ویناچ خارج خواهد شد.

تصفیه کننده لاملا شامل مجموعه‌ای از صفحات شیب دار نزدیک به هم است که در یک زاویه شیب دارند. آب در شرایط اولیه همراه با مواد جامد شناور وارد مجموعه صفحات شده و میان آنها جریان می‌یابد.

طول مسیر ، فضای صفحه و زاویه آن شرایط مفیدی هستند که وقتی آب میان جفت صفحات جریان می‌یابد، مواد سنگین با جاذبه بیشتر از آب اطراف بر روی بالای سطح صفحه پایین‌تر ته نشین می‌شوند و به سمت پایین جریان می‌یابند تا در ناودان رسوبات جمع شوند. آب تمیز و بدون ذرات جامد از بالای فضای صفحه خارج شده و بر روی ویناچ قابل تعدیل جریان می‌یابد.

بسته‌های جداساز لاملا متعلق به کولوئید

  • مخزن جداساز لاملا
  • حوضچه جداساز لاملا

مخزن جداساز لاملا شامل چند مجموعه جداساز لاملا در مخزن فولادی است. تعداد مجموعه‌ها و ترکیب ساختاری آنها با توجه به خواسته مشتری مشخص می شود. مشتری می‌تواند قبل از مخزن لاملا یک مخزن لخته سازی نصب کند. گزینه مخزن چگالی افزایی رسوبات یا ناودان نیز موجود است.

حوضچه جداساز لاملا شامل چند بسته جداساز لاملا در یک حوضچه بتونی است. مجموعه جداسازهای لاملا تحت پشتیبانی یک ساختار فولادی محکم هستند. تعداد و ترکیب مجموعه جداسازهای لاملا بنابر خواسته و نیاز مشتری تعیین می‌شود.

مزایای صفحه لاملا

  • ارتقاء ظرفیت تصفیه خانه های آب و فاضلاب
  • قابلیت خود پالایی بالا
  • کاهش میزان مصرف مواد منعقد کننده و کمک منعقد کننده
  • افزایش زلال سازی پساب خروجی از مخازن ته نشینی

شرکت زلال آب پارتاک تامین کننده انواع لاملا می باشد. برای آگاهی بیشتر در مورد قیمت و جزئیات خرید صفحه زلال ساز لاملا می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل کنید .

۰۹۱۳۳۳۷۵۲۰۰
۰۹۱۳۸۶۶۴۳۴۷

صفحات لاملا

صفحات لاملا

برای اطلاع از قیمت لاملا و دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن:  ۰۹۱۳۸۶۶۴۳۴۷ – ۰۹۱۳۳۳۷۵۲۰۰