۴.۴/۵ - (۴۳ امتیاز)

استخر فایبرگلاس

استخر فایبر گلاس پیش ساخته با طرح های زیبا و متنوع این روزها طرفداران زیادی دارد، این استخرهای به راحتی نصب می شوند و استحکام و طول عمر بسیار بالایی دارند و به دلیل داشتن مزایای فوق العاده و مقرون به صرفه بودن جایگزین استخرهای معمولی شده اند. استخرهای فایبرگلاس با طرح های متنوع قابلیت نصب در هر ویلا، هتل، منزل مسکونی و … را خواهند داشت. در ادامه به بررسی برخی مزیت های آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

مزایای استخر فایبرگلاس

در اجرا :

این استخرها نیاز به هیچ گونه آرماتوربندی، بتن ریزی، کاشی و سرامیک ندارند. مقاومت فایبرگلاس به حدی است که از این ماده در ساخت بدنه کشتی، بدنه هواپیما، مخزن های تحت فشار و… استفاده می نمایند.

ساختار و تولید : 

بدنه استخر فایبرگلاس، از ۱۰ لایه رزین، یک لایه ژلکوت مخصوص استخر (ژلکوت خاصیت آنتی باکتریالی، ضد جلبکی و آنتی UV دارد و مقاومت بدنه را در برابر فرسایش نور خورشید افزایش می دهد) تشکیل شده است. علاوه بر این مقاومت بدنه آن در مقابل تغییرات آب و هوا و دما از ۵۰- درجه سانتی گراد تا ۵۰+ درجه سانتی گراد می باشد.

جابجایی و نصب : 

یکی از مزیت های این استخرها امکان جا به جایی آن ها است. همچنین زمان نصب کمتر از یک هفته برای بسیاری از مشتریان امتیازی ویژه است. هیچ کس دوست ندارد برای ساخت یک استخر ماه ها زمان صرف کند. همین طور درصورت بروز هر نوع مشکل و نشتی، به راحتی قابلیت ترمیم و تعمیر دارد.

اصلا مهم نیست که شرایط خاک محل نصب چطور باشد، چرا که استخر فایبرگلاس، با ساختار منعطفش می تواند به آسانی خم شود، این در حالیست که، در برابر شکستن و نشت نیز مستحکم است و انعطاف پذیری لازم را دارد. هزینه تعمیر و نگهداری استخرهای پیش ساخته به دلیل ضد جلبک و آنتی باکتریال بودن، پایین می باشد. این استخرها با دارا بودن سطح غیر متخلل از ایجاد هر نوع جلبک جلوگیری می کنند.

استخر پیش ساخته فایبرگلاس بسیار مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی و خوردگی می باشد.  کیت های استخر فایبرگلاس ما با بالاترین کیفیت مواد موجود ساخته می شوند و در اشکال و اندازه های مختلفی ارائه می شوند. تمام کیت های استخر ما به گونه ای طراحی شده که با تعمیر و نگهداری سازگار است .

دیگر نگران آبندی استخر خود نباشید، استخر های قدیمی خود را جهت ایزوله کردن به ما بسپارید.

مزیت های استخر فایبرگلاس چیست؟

 • عدم نیاز به آرماتوربندی
 • عدم نیاز به کاشی و سرامیک
 • بدنه استخر تشکیل شده از ۱۰ لایه رزین به همراه  یک لایه ژلکوت استخر
 •  از ۵۰- درجه تا ۵۰+ درجه سانتیگراد مقاومت دمایی بدنه استخر
 • قابلیت جابه جایی بدنه استخر
 • نصب سریع ( ۴ تا ۷ روز )
 • ترمیم سریع و آسان نشتی ها
 • عدم ماندگاری رسوب و ایجاد جلبک سبز در کف استخر
 • کاهش هزینه های نگهداری و تامین آب

دانلود کاتالوگ

استخر پیش ساخته فایبرگلاس
استخر پیش ساخته فایبرگلاس
استخر پیش ساخته فایبرگلاس

نصب استخر پیش ساخته

استخرهای پیش ساخته به دلیل استفاده از متریال قابل انعطاف و سبک بودن در زمان اجرا می تواند به روش های مختلفی نصب و راه اندازی شود. انواع روش های نصب استخر پیش ساخته به دو صورت توکار و روکار تقسیم می شود.

 1. توکار : ابتدا خاکبرداری کرده، مسطح کردن خاک (تراز کردن) و قراردادن استخر و پرکردن دور آن با ماسه بادی.
 2.  روکار: ابتدا ساخت استراکچر جهت قرار دادن استخر روی آن و نما کردن دور استخر و ساخت پله .

یکی از بهترین روش های برای نصب و راه اندازی استخر پیش ساخته فایبرگلاسی ، دفن کردن آن در زمینو به صورت توکار است . برای استفاده از روش توکار ابتدا بایست با استفاده از بیل مکانیکی و یا لودر با توجه به عمق استخر مورد نیاز اقدام به حفاری در زمین نمایید .

پس از حفاری باید یک لایه خاک نرم داخل گودال ریخته شده و پس از آن استخر را در داخل زمین قرار دهید. برای پر کردن فاصله و حاشیه های ایجاد شده با دیواره های گودال نیز بهتر است از خاک نرم و سرند شده استفاده کنید.

استفاده از سنگ ریزه و شن در زیر استخر ممکن است باعث سوراخ شدن ، نشتی ، عدم تراز و تعادل استخر در زمان پرشدن استخر شود .

کارهای اشتباه در گودبرداری

 • گود برداری زیاد
 • استفاده از سنگ ریزه و شن به جای خاک
 • حفاری بدون در نظظر گرفتن فضای لازم برای عملیات پرکردن اطراف استخر

تجهیزات استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس

 1.  اسکیمر جهت جمع آوری ذرات شناور در سطح آب.
 2.  کفشوی.
 3.  چراغ های LED
 4.  پکیج تصفیه
استخر فایبرگلاس
استخر پیش ساخته فایبرگلاس
استخر پیش ساخته فایبرگلاس

 برای اطلاع از قیمت استخر پیش ساخته فایبرگلاس و دریافت مشاوره  با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن:  – ۰۹۱۳۸۶۶۴۳۴۷ – ۰۹۱۳۳۳۷۵۲۰۰ 

استخر پیش ساخته فایبرگلاس

استخر پیش ساخته بتنی

نوع دیگر استخرهای پیش ساخته ، استخر پیش ساخته بتنی است که در اصل سازه ای از جنس بتن  است. از این نوع استخر پیش ساخته هم در برخی پروژه ها استفاده می شود . اما این نوع اجرا با مشکلات زیادی همراه است که در ادامه به آن می پردازیم.

مشکلات نصب استخر بتنی

بزرگترین مشکل این نوع استخر حجم کار ساخت و عملیات نصب و راه اندازی آن است که معمولا همراه با گودبرداری های زیادی و کارهای بنایی و سیمان کاری انجام می شود . همچنین نوع سیمان استفاده شده در این نوع استخرها بسیار اهمیت دارد.

اما زمان بزرگترین چالش اجرای استخر پیش ساخته بتونی است چون در ابتدا باید بتن کاملا خشک شده و سپس بر روی آن از ایزوگام و یا قیر آب شدده به عنوان عایق استفاده کرد. این حجم از عملیات بسیار وقتگیر و با هزینه زیادی همراه است.

فشارهای مکانیکی و هیدرولیکی وارد شده از سمت بدنه استخر به دلیل وزن زیاد است که باعث مشکلات طراحی و شکل دهی ( فرم استخر ) می گردد.
علاوه بر استفاده از بتن شما مجبور هستید برای افزایش مقاومت از آرماتورهای فولادی استفاده کنید. قیمت این آرموتورها هر روز در حال افزایش است .

 برای اطلاع از قیمت استخر پیش ساخته فایبرگلاس و دریافت مشاوره  با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن:  – ۰۹۱۳۸۶۶۴۳۴۷ – ۰۹۱۳۳۳۷۵۲۰۰